Zakłady bukmacherskie to rodzaj zakładów losowych, w których by wygrać pewną kwotę pieniężną (uzależnioną od wkładu) należy przewidzieć poprawnie wynik spotkania sportowego (lub innego zdarzenia, np. wyników referendum czy wyborów). Z kolei przyjmowaniem zakładów pieniężnych zajmuje się bukmacher lub firma bukmacherska.

Zakłady bukmacherskie – co można typować?

Zakłady bukmacherskie mogą być przyjmowane przed rozgrywkami różnych dyscyplin (m.in.: piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka, koszykówka, tenis, boks, skoki narciarskie, a nawet wyścigi koni), chyba, że są to zakłady na żywo– wówczas można je zawierać u bukmachera w czasie trwania spotkania.

Zakłady bukmacherskie świadczone przez bukmachera na dwa sposoby- w punktach stacjonarnych i przez internet. Samą działalność firm/ osób oferujących zakłady bukmacherskie określa w Polsce ustawa hazardowa z 2010 roku, z nowelizacją w 2017 roku. Zgodnie z ustawą, legalny bukmacher oferują zakłady musi posiadać odpowiednią licencję (którą może uzyskać po spełnieniu kilku wymagań (m.in. posiadać siedzibę w Polsce, a w przypadku oferowania zakładów przez internet, musi posiadać stronę internetową z rozszerzeniem .pl).

Graj w zakładach bukmacherskich LV BET
Odbierz darmowy zakład za rejestrację i bonus na start

Zakłady sportowe – podatek

 Należy też pamiętać, że zgodnie z ustawą każdy zakład bukmacherski podlega opodatkowaniu- w zależności od kwoty wygranej może zostać pobrany jeden lub dwa podatki (niezależnie od kwoty zostaje pobrany podatek od gier w wysokości 12% [pobierany od kwoty kuponu], zaś podatek dochodowy jest pobierany, jeśli kwota wygranej jest wyższa niż 2280 zł).

Kupon z zakładami może być w zależności od wyników zdarzeń wygrany (gdy wynik/wyniki na kuponie zostały przewidziane poprawnie), przegrany (jeśli wynik meczu był przewidziany błędnie lub gdy jedno z wielu zdarzeń miało wynik inny niż obstawiony na kuponie) lub zwrócony (gdy mecz został przerwany lub odwołany). Wysokość ewentualnej wygranej zależy od kursu kuponu i kwoty kuponu, jaką postawiliśmy.

Na polskim rynku działa obecnie dziewięć legalnych bukmacherów, a różna się między sobą głównie kursami zdarzeń, ich ilością, promocjami dla graczy i ilością punktów naziemnych. Najstarszym bukmacherem w Polsce jest Fortuna, która swoje zakłady oferuje od prawie 30 lat. Pozostali legalni bukmacherzy to: STS, Totolotek, Milenium, LV BET, eTOTO, ForBET, TotalBET i SuperBET (ostatni dwaj bukmacherzy oferują zakłady od 2017 roku).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here