Ustawa hazardowa, której nowelizacja weszła w życie w 2017 roku (część nowych przepisów obowiązuje od 1.04.2017 r; a część od 1.07.2017 r.) wprowadziła restrykcyjne zasady dotyczące funkcjonowania m.in. firm bukmacherskich.

Ustawa hazardowa – zasady

Od zeszłego roku za legalnych bukmacherów uznaje się tylko takich, którzy posiadają odpowiednią licencję od Ministerstwa Finansów. Bukmacher musi jednak spełniać kilka warunków, by taką licencję posiadać- bukmacher musi m.in. odprowadzać wszystkie wymagane podatki w Polsce oraz mieć siedzibę w naszym kraju. Od lipca ubiegłego roku istnieje także tzw. rejestr domen zakazanych, który jest dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Finansów i są w nim umieszczane m.in. strony oferujące zakłady bukmacherskie bez zgody MF. Należy także pamiętać, że legalny bukmacher, który oferuje zakłady przez internet, musi posiadać stronę internetową z rozszerzeniem .pl, a na tej stronie musi znajdować się numer polskiej licencji.

Co ważne, zgodnie z ustawą hazardową karalne jest nie tylko oferowanie zakładów bukmacherskich bez zezwoleń, ale także uczestnictwo- gra w takiej firmie, dlatego ważne jest to, by przez rozpoczęciem gdy sprawdzić, czy na pewno firma oferuje te zakłady w sposób legalny (na stronie hazard.mf.gov.pl). Ci, którzy korzystają z nielegalnych usług bukmacherów muszą liczyć się z odpowiedzialnością karno-skarbową. Gracz musi wówczas oddać postawione i wygrane pieniądze oraz zapłacić grzywnę, która może wynieść maksymalnie 3,2 mln zł.

Jeżeli chcesz legalnie typować najpopularniejsze rozgrywki sportowe na świecie, sprawdź oferty bukmacherów najlepsze bonusy bukmacherskie i odbierz bonus na start bez depozytuhttp://legalni-bukmacherzy.pl/bonus-na-start-bez-depozytu-zobacz-najlepsze-bonusy-bukmacherskie/

Graj w zakładach bukmacherskich Totolotek
Odbierz darmowy zakład za rejestrację i bonus na start

Blokady domen nielegalnych bukmacherów

Jeśli domena pojawi się w rejestrze domen zakazanych, zgodnie z ustawą hazardową dostawca internetu ma obowiązek zablokowania takiej strony w ciągu 48 godzin od momentu pojawienia się strony w tym rejestrze. Legalny bukmacher musi także odprowadzać podatki w Polsce i jeden z nich jest określony właśnie w ustawie hazardowej. Jest to podatek od gier, który obecnie wynosi 12%. Podatek ten jest pobierany od każdego postawionego zakładu (niezależnie od kwoty, którą można wygrać).

Jest on pobierany od kwoty, którą gracz stawia na wybrany zakład (nie od wygranej)- to oznacza, że jeśli postawimy zakład na kwotę 100 zł, to ewentualna wygrana będzie wynikiem pomnożenia kwoty o 12% mniejszej czyli w tym przypadku 88 zł i kursu, jaki jest na dany zakład. Jest jeszcze drugi podatek, jednak ten jest pobierany dodatkowo tylko w przypadku większych wygranych. Jest to podatek dochody w wysokości 10% i obejmuje gracza, który wygra jednorazowo więcej niż 2280 zł.

Podatek pobierany jest od całej wygranej- tzn. jeśli stawiana kwota i kurs dają ewentualną wygraną w wysokości np. 4000 zł, to od tej kwoty jest pobierany podatek i graczowi wypłacana jest kwota 3600 zł. Oba podatki pobiera i odprowadza podmiot, który wypłaca nam wygrane czyli bukmacher, a gracz musi tylko wykazać kwotę podatku dochodowego w deklaracji podatkowej (PIT-8AR).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here