Świat zakładów bukmacherskich dla nowego użytkownika może być nieco zawiły. Sama oferta jest podzielona na wiele sekcji, wśród których wyróżniają się zakłady podstawowe oraz specjalne. Co najczęściej obstawiają gracze?

Zakład na zwycięstwo – 1X2

Podstawowym typem jest zwycięstwo danej drużyny (tzw. 1X2). Jest to typ prosty, który opiera się na najzwyklejszej ocenie szans. Wybieramy potencjalnego wygranego danego spotkania (1 albo 2) albo też stawiamy gotówkę na remis (X).

Istnieje kilka odmian tego typu, ale godne uwagi są dwa z nich. Pierwszy (remis = zwrot), który zabezpiecza nas w przypadku wyniku bez rozstrzygnięcia. Tutaj stawka jest zwracana albo kupon rozliczany po kursie 1,0 dla danej sekcji (w przypadku remisu zatem nie wygrywamy gotówki na tym typie).

Mniej korzystna alternatywa kursowa to oczywiście tzw. zakład z podpórką. Tutaj gracz zdobywa środki także w przypadku remisu, ale haczykiem jest kurs zdarzenia, który jest z reguły dużo niższy. Minimalizowanie ryzyka zaleca się przy większych kuponach, z dużą liczbą zdarzeń.

Graj w zakładach bukmacherskich Fortuna
Odbierz darmowy zakład za rejestrację i bonus na start

Liczba bramek – over/under

Popularny over/under to zakłady dla osób ceniących statystykę. Mowa tutaj o bramkach strzelonych przez określoną drużynę, łącznie w meczu albo też tylko w połowie. Z reguły takie zakłady tyczą się starć wybitnie ofensywnych albo defensywnych drużyn. Niekiedy nie chodzi o gole, ale na przykład punkty (w siatkówce czy też koszykówce). Odmiana tenisowa opiera się na przewidywaniu ilości gemów w meczu albo konkretnym secie, nie wspominając o gemach ugranych przez jednego zawodnika.

Handicapy europejskie/azjatyckie

Słówko dla niektórych nowe, ale określa dodatkowy ,,bonus”, który przyznaje się w analizie konkretnej drużynie. W przypadku zwykłego handicapu (1:0), nasz zespół musi wygrać przynajmniej dwiema bramkami, aby wypełnić założenia.

To propozycja skierowana w przypadku gry outsidera z wyraźnym faworytem. Ciekawą odmianą jest tzw. handicap azjatycki. Uwzględnia on ,,połówki”, co przekłada się z reguły na wyższe kursy. Wspomniany handicap (1:0) jest analogiczny z azjatyckim (-1,5). Szczególnie cenione przez graczy rozważnych są handicapy azjatyckie pełne, umożliwiające zabezpieczenie kuponu. W przypadku handicapu (-1,0), przy wygranej jedną bramką stawka jest bowiem zwracana. Tutaj także kursy są niższe od bardziej ryzykownych zdarzeń.

Zobacz kod promocyjny Totolotka i informacje jak obstawiać bez podatku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here