Podstawowe pojęcia sprawiają niekiedy największe trudności. Jeżeli interesujemy się zakładami bukmacherskimi, nie mamy problemu z określeniem kuponu, jego rozliczeniem, a także obliczeniem ewentualnej wygranej. Dla laików nie zawsze jest to takie proste. Dzisiaj zatem parę słów na temat podstaw, czyli kuponów właśnie.

Kupon bukmacherski – czym jest?

Czasy papierowych kuponów już dawno minęły. Większość transakcji przeprowadza się online, co tyczy się także zakładów. Kupon bukmacherski to zbiór zdarzeń, które wpływają na nasz końcowy profit lub stratę. Jest zatem potwierdzeniem zawarcia zakładu przez gracza u określonego podmiotu.

Zakłady możemy zawierać stacjonarnie albo w Internecie. W pierwszym przypadku otrzymamy kupon papierowy, złożony z wybranych przez nas zdarzeń. Gdy całość powierzymy sieci, na naszym koncie w historii pojawi się kupon elektroniczny. Powodzenie naszych starań możemy sprawdzić w obu przypadkach w sieci, gdy wpiszemy na stronie wybranego bukmachera numer naszego kuponu.

Graj w zakładach bukmacherskich Totolotek
Odbierz darmowy zakład za rejestrację i bonus na start

Obstawianie meczy

Istnieje kilka skomplikowanych trybów, ale warto zacząć od podstaw. Aby wygrać, wszystkie zdarzenia na kuponie kombinowanym (tzw. AKO), muszą zostać rozstrzygnięte na naszą korzyść. Szanse na powodzenie zwiększają dodatkowe zabezpieczenia w postaci tzw. podpórek albo też zwrotów, gdy padnie remis.

Druga opcja zmniejsza całkowity kurs kuponu, który wiąże się z rozliczeniem jednej składowej po kursie 1,0. Jak obliczyć wygraną w takim wypadku? To bardzo proste, musimy tylko podzielić nasz kurs ogólny przez kurs zdarzenia, za które otrzymamy zwrot. Aby ograniczyć ryzyko, czasami lepiej zagrać zdarzenie pojedyncze (tzw. singiel).

Graj w zakładach bukmacherskich Fortuna
Odbierz darmowy zakład za rejestrację i bonus na start

Mądry dobór – jeden błąd

Kupon bukmacherski opiera się na bardzo prostych zasadach. Musimy pamiętać, aby nie łączyć na siłę wielu zdarzeń. Jedna pomyłka zniweluje trud włożony w układanie naszej kombinacji.

Ciekawe jest także to, że możemy ominąć nieszczęście, poprzez rozłożenie kuponu na kilka składowych. Tworzy się wtedy tzw. sekcje, które rozliczane są niezależnie od siebie. Ilość kombinacji zależy od zdarzeń, które chcemy zagrać. Stawka jest rozdzielana na więcej kuponów, co zwiększa nasze szanse na końcowy triumf.

Granie systemami to zadanie dla bardziej zaawansowanych graczy. Początkowi powinni wiedzieć, że każde dodatkowe zdarzenie niesie ze sobą ryzyko. Nawet jeżeli kurs jest niepozorny, może zaprzepaścić cały nasz trud. Nigdy nie dodawajmy zatem niesprawdzonych zdarzeń, wyłącznie na bazie (,,to na pewno faworyt zatem wygra). Takie myślenie może szybko odbić się czkawką.

Poznaj również wszystkich polskich bukmacherów online, którzy oferują legalne zakłady bukmacherskie w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here