Gdy ustawa hazardowa weszła w życie uniemożliwiając polskim graczom grę u zagranicznych bukmacherów, na naszym rynku nowe firmy oferujące zakłady sportowe powyrastały jak grzyby po deszczu. Należało jeszcze wprowadzić bonusy, aby nakłonić graczy na przeniesienie się do konkretnego bukmachera i voilà – baza klientów zbudowana.

Ponadto, żeby zachować cennego klienta u siebie trzeba regularnie oferować specjalne promocje. Z tych powodów można znaleźć całą masę wszelakich bonusów o różnej wysokości – dziś poznamy każdy z osobna i ocenimy czy naprawdę bonusy to gra warta świeczki.

Bonusy od depozytów

Najczęściej spotykany bonus oferowany nowym graczom, a jego zasada działania jest bardzo prosta. Bukmacher określa maksymalną kwotę bonusu jaką klient może uzyskać, która jest zależna od wysokości zdeponowanych środków. Najczęściej spotyka się bonus od depozytu tylko dla pierwszej wpłaty i wynosi on 100% środków więcej do określonej kwoty. Są jednak bonusy, których zasada działania opiera się o np. 50% depozytu.

Co oferują bukmacherzy internetowi zarejestrowani w Polsce? Jednym z najlepszych bukmacherów jest bukmacher Fortuna, który daje na start zakład bez ryzyka a także bonus powitalny.

Graj w zakładach bukmacherskich Fortuna
Odbierz darmowy zakład za rejestrację i bonus na start

Dla ułatwienia, przykłady:

 • Bonus 100% od pierwszego depozytu do 1000zł. Oznacza to tyle, że podczas pierwszej wpłaty otrzymamy bonus równy kwocie depozytu, z uwzględnieniem maksymalnej kwoty 1000zł:
 1. Wpłata 200zł oznacza bonus 200zł.
 2. Wpłata 1000zł oznacza bonus 1000zł.
 3. Wpłata 1500zł oznacza bonus 1000zł (bo maksymalna kwota bonusu to 1000zł).
 • Bonus 50% od pierwszego/drugiego/trzeciego… depozytu do 1000zł. Podobnie jak w przypadku poprzedniej opcji, z tą różnicą, że otrzymany bonus stanowi 50% wpłaconych środków.
 1. Wpłata 200zł oznacza bonus 100zł.
 2. Wpłata 1000zł oznacza bonus 500zł.
 3. Wpłata 2000zł oznacza bonus 1000zł.
 4. Wpłata 2500zł oznacza bonus 1000zł (bo maksymalna kwota bonusu to 1000zł)

Bonusy lojalnościowe (darmowe)

Bardzo proste bonusy, które opierają się o lojalność wobec bukmachera. Przyznawane są regularnie grającym klientom, najczęściej w postaci kodów wysyłanych mailowo. Bardzo często bukmacherzy prowadzą ranking graczy, o który opierają swój system bonusów przyznając go np. 500 najlepszym klientom – przy czym „najlepszy” najczęściej oznacza klienta, który zakłada się o wysokie stawki i ma dobrą skuteczność.

Graj w zakładach bukmacherskich Totolotek
Odbierz darmowy zakład za rejestrację i bonus na start

Freebety

Bonus jak sama nazwą wskazuje jest zakładem darmowym. Można się z nim spotkać podczas kolejnej wpłaty środków lub przy ważnych turniejach sportowych. Funkcjonuje jako dodatek do depozytu i posiada określone warunki przyznanego darmowego zakładu (ilość meczów na kuponie, wysokość kursów itp). Dla przykładu:

 • Freebet w wysokości 50zł. Warunki do spełnienia: min. depozyt 200zł, 3 zakłady na kuponie, minimalny kurs pojedynczego zakładu to 1.91.

Co to w praktyce oznacza? Otóż, gdy wpłacimy 200zł na konto bukmacherskie otrzymamy możliwość darmowego zakładu w wysokości 50zł, którego postawienie nie będzie nas nic kosztować i nie odejmie nam kwoty 50zł z bilansu. Przy czym, żeby tak się stało postawiony kupon musi zawierać minimalnie 3 zakłady, o kursie każdego z nich nie mniejszym niż 1.91.

Cashback

Bardzo popularna forma bonusu i lubiana przez graczy. Założenie jest proste – stawiamy zakład na wymaganych warunkach (najczęściej jest to ilość wydarzeń na kuponie i minimalny kurs) do kwoty jaką oferuje bukmacher. Jeżeli kupon okaże się wygrany, to cała wygrana należy do nas, zaś gdy kupon będzie przegrany otrzymujemy zwrot środków na konto bukmacherskie, które możemy wykorzystać na dalszą grę lub wypłacić. Przykład:

 • Cashback 200zł (warunki do spełnienia, kurs łączny min. 5.00, 3 zakłady na kuponie). Stawiamy kupon w oparciu o 3 zakłady, tak aby kurs całkowity wynosił min. 5.00 – w przypadku wygranej pieniądze są nasze, w przypadku przegranej 200zł wraca do nas.
Graj w zakładach bukmacherskich LV BET
Odbierz darmowy zakład za rejestrację i bonus na start

Zakład bez ryzyka

Jest to rodzaj bonusu niemal identyczny z Cashbackiem, różnica polega jednak na formie zwrotu środków za przegrany zakład. Otóż, w przypadku opisanym powyżej – bukmacher oddaje nam to co postawiliśmy jako realne środki, które możemy wypłacić. W przypadku zakładu bez ryzyka zwrot środków za przegrany kupon następuje w formie bonusu (przesłania środków na konto bonusowe). W praktyce oznacza to, że musimy wykorzystać te pieniądze na dalszą grę i spełnić warunki bonusu, aby móc je wypłacić.

Należy pamiętać, że nikt nie rozdaje pieniędzy za darmo, a otrzymane środki w formie bonusów zawsze podlegają tzw. obrotowi. To znaczy, że nie możemy wypłacić przyznanych nam pieniędzy, ale musimy nimi grać dokonując pewnego obrotu, najczęściej opartego o dość wysokie kursy. Zanim zdecydujesz się na jakikolwiek bonus przeczytaj jego regulamin, bo może się okazać, że ciężko będzie Ci spełnić jego warunki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here