Zakłady bukmacherskie to dla jednych tylko rozrywka lub prosty sposób na „kupienie emocji” za cenę kuponu u bukmachera. Za niewielkie pieniądze postawione na 2-ligowy, albański zespół hokejowy, mamy trzy tercje trzymania kciuków i obgryznia paznokci w obawie o wynik spotkania, który, gdyby nie kupon, guzik by nas interesował!

Wytrawni gracze z rozrywki robią sobie sposób na dorobienie do pensji. Ich konta z mniejszą lub większą częstotliwością zasilają pieniądze wygrane „u buka”.

Czym są typy bukmacherskie?

Zacznijmy jednak od początku. Czym są typy bukmacherskie? To nic innego jak przewidywanie wystąpienia danego zdarzenia. Czy Ronaldo strzeli gola? Czy Legia pokona Lecha (lub odwrotnie)? Czy padnie rekord świata w biegu na 100 metrów? Wynik każdego wydarzenia (najczęściej sportowego, ale niekoniecznie) można przewidzieć. Nie zawsze jest to łatwe, bowiem w sporcie występuje masa zmiennych. Od dyspozycji dnia, przez motywację zawodników, po kontuzje i inne czynniki losowe. Najlepsi gracze zanim wytypują wynik meczu, robią rozeznanie na temat grających drużyn. Może któryś z kluczowych zawodników pauzuje za żółte kartki? Może inny jest skłócony z władzami klubu o swoją gażę albo jego ulubiony pies choruje? Wszystko może mieć wpływ na postawę drużyny w trakcie meczu. Im więcej typujący wiedzą, tym ich typy pewniejsze!

Pewniaki bukmacherskie

Czy istnieją zatem typy pewne w 100%? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. W zakładach bukmacherskich tak jak w życiu, nic nie jest tylko czarne albo tylko białe. Prawdopodobieństwo wystąpienia jakiegoś zderzenia może być bardzo wysokie, ale cuda się zdarzają. W praktyce wygląda to lepiej, bo Anglia zawsze pokona Liechtenstein, a Kamil Stoch zawsze wygra z Simonem Ammannem. Typy, które są pewne jak wymienione wyżej, dają mniejszy zarobek od tych mniej prawdopodobnych. Trudno było na przykład przewidzieć, że Korea pokona Niemcy na mundialu. Kto typował w ten sposób sporo zarobił. Czasami warto uwierzyć w intuicję niż chłodno kalkulować. Oczywiście, gdy na jednym kuponie obstawimy wiele pewniaków, ich kursy mnożą się, a wraz z nimi nasza wygrana.

Nie tylko dla sportowców

Zarobić na zakładach bukmacherskich mogą nie tylko miłośnicy sportu! Typować można wyniki rozdania Oscarów, wybory prezydenckie, datę pierwszych tegorocznych opadów śniegu w Helsinkach lub kto opadnie z ulubionego reality show. Dla cierpliwych zdarzają się okazje typu „czy syn Steffi Graf wygra wielkoszlemowy turniej tenisowy?” Jest tylko drobne utrudnienie. Zakłady kończy przyjmować się, gdy tylko dziecko przyjdzie na świat! Jak Wy typujecie?

Interesują cię różne nowoczesne rodzaje zakładów bukmacherskich? Poznaj wirtualne zakłady piłkarskie w Fortunie i wirtualne sporty, dzięki którym obstawianie online będzie jeszcze ciekawsze i interesujące!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here